Bez kávy a čaje už ani krok

Je pondělí ráno a vám se nechce vstávat do práce? Jste už po probuzení otrávení a nic se vám nechce? V takové chvíli je nejlepší okamžitě po probuzení myslet na to, že si připravíte svůj oblíbený čaj nebo kávu. A hned je vám na srdci mnohem lépe.

Káva a čaj jsou totiž tradice, bez které snad žádný den ani nemůže začít. A když začne, tak určitě ne tak pozitivně a úspěšně jako když si kávu nebo čaj dopřejete. Že nestíháte? Tak si pořiďte praktické termo hrníčky, díky kterým vás káva a čaj můžou provázet celou cestou do práce. A úsměv na tváři vám nepokazí přísný šéf ani nepříjemná kolegyně. Vy máte přece zbraň v podobě kávy nebo čaje.

Káva a čaj prostě dokážou povzbudit, probudit, naladit a zlepšit náladu i v pondělí ráno. Kromě toho mají antioxidační účinky, díky kterým podporujete i svoje zdraví. Účinky jsou pozitivní na kardiovaskulární systém, metabolismus, působí jako prevence proti různým onemocněním. A čaj si můžete dopřávat i při chřipce a nachlazení.

Další látkou je kofein a v případě čaje tein, kterých účinky jsou asi nejvíc známé. Udržují vás ve stavu bdělosti, když cítíte únavu nebo potřebujete dlouho do noci pracovat nebo cestovat. Takže skvělá pomůcka při řízení vozidla.

Kávu a čaj si dopřáváte také ve výjimečných chvílích, kdy si jdete sednout s kamarádkou do kavárny nebo máte důležitou schůzku. Vždy stojí vedle vás na stole šálek kávy nebo čaje. Dokonce asi častěji, než nějaká limonáda nebo čistá voda.

Kávu a čaj jednoduše nejde ničím nahradit, protože mají svoji specifickou chuť, barvu a vůni. A na trhu je několik druhů, které si můžete s radostí dopřávat. Jako třeba kávu mletou, zrnkovou, bio, zelenou, instantní a podobně a z těchto druhů pak kávu espresso, tureckou, vídeňskou, alžírskou, cappuccino a mnohé další. Z čajů zase čaj zelený, černý, bílý, žlutý, červený, pu erh, ovocný, bylinný atd.

 

Jednoduše každý si najde ty svoje chutě a dopřeje to, co mu dělá a chutná nejlépe. Káva a čaj jsou všestranné nápoje, které si můžete dopřát v smutku i v radosti a nic nepokazíte ani nikoho neurazíte, když kávu nebo čaj nabídnete.