Nebojte se vyzkoušet ostřejší verze kávy

Lidé rádi experimentují a zkoušejí nové věci. To platí i v oblasti kávy, a proto se nabízí mnoho možností, jak si své kávové radovánky zpestřit. Pokud vás již nebaví klasické kombinace s mlékem, můžete vyzkoušet kombinace s alkoholem. Ačkoliv pro někoho může být tato kombinace velmi zvláštní, sami určitě poznáte, že jde o velmi zajímavou věc, kterou se vyplatí vyzkoušet.

Stačí ochutnat a budete vědět

Káva je skvělý nápoj, který dokáže povzbudit, ale také potěšit například svou vůní. S alkoholem však tento nápoj dostává zcela nový rozměr. Z klasické kávy se proto může stát během chvíle velmi zajímavý, byť alkoholický nápoj. Jaké nejčastější varianty kávy s alkoholem můžete vyzkoušet?

káva černá

  • Královská káva –Varianta pro neodvážnější, neboť kávu tvoří kostka cukru, zapálená brandy a následně espresso
  • Irská káva – výtečná kombinace Whisky, espressa a opatrně přidávané smetany
  • Pařížská káva – sklenice naplněná cezenou kávou, doplněná a ozdobená šlehačkou a přelitá kakaovým likérem
  • Holandská káva – nápoj je tvořený dílem ginu, dílem espressa a dílem šlehačky
  • Švýcarská káva – velmi oblíbená varianta, která je tvořena šálkem s espressem, třešňovicí a baleným cukrem
  • Ruská káva – podobná jako švýcarská, avšak s rozdílem, že se podává vodka místo třešňovice

 

Jak můžete vidět, každá káva má něco do sebe. Je samozřejmé, že každý má zcela jiné chutě, a proto není možné, aby člověk našel zalíbení ve všech variantách. Když však dáte některým šanci, je velmi pravděpodobné, že si budete chuť velmi užívat. Také samotná podstata toho, že pijete třeba svůj oblíbený alkohol v spojení s kávou může být pro někoho atraktivní. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu tohoto osvěžujícího, ale ve větším množství také alkoholického nápoje, můžete očekávat opravdovou estrádu chutí, kterou si zajisté oblíbíte.