Ranní, odpolední nebo večerní čaj

Každý z nás je úplně jiný člověk a také máme rádi odlišné věci, jídlo nebo nápoje. I zde se dělí zhruba dvě největší skupiny na milovníky kávy a čaje. Málokdo ale vůbec tuší, jak se tento produkt dostal až k nim domů. Tedy abychom to upřesnili, spíše co se týká jeho výroby. Jinak je jasné, že se dá běžně zakoupit nebo také získat jako dárek. Pokud bychom se zaměřili na čaj, tak dnes není žádný problém si zakoupit krabičku s příchutí nebo barvou, kterou preferujeme. Většinou je uvnitř přesný počet sáčků, které podle určité firmy mají svůj vzhled a podobu. My pouze sáček vhodíme do nádoby a zalijeme horkou vodou. Chvíli vyčkáme a je hotovo. Kdo má čajovar nebo i kávovar může použít kapsle nebo sypaný čaj, záleží na technologii.

Čaj v pytlíku

Samozřejmě není nic jednoduššího, než si připravit čaj ze sáčku. Pokud možno je lepší vybírat čaje od ověřených firem, kdy rozhodně budeme mít jistotu, že nepijeme jen pouze nějaký odpad. Čajové lístky vypadají skutečně jinak, než jen černý, ovocný nebo zelený obsah podobný spíš prášku. Pravděpodobně se v levnějších variantách může skutečně jednat o odpad ze zpracování čajových lístků, který se sype právě do sáčků, které běžně používáme. Ale i to se dá dost dobře rozpoznat. Pokud na dně krabičky nalezneme skutečně prach, pak je to více, než jasné. Když je krabička čistá, pak sáčkové balení je ze skutečných čajových listů. Žádný prach nepronikl skrze pytlíčky. Většinou se jedná o cenově dražší, ale kvalitnější verze čajů.  

Obsahuje čaj barviva?

Bohužel i to se stává a na první pohled to nikdo nerozezná. Přesto existuje jednoduchý test, který si můžeme udělat. Pokud sáček vhodíme do studené vody a ta se nám zabarví, tak je to nadmíru jasné. Jelikož pravé čajové lístky potřebují k uvolnění barvy a vůně, horkou vodu. Také je ještě jeden z testů za pomoci citrónu. Kvalitní černý čaj by měl po přidání kousku citrónu zesvětlat. Pokud se tak nestane, citrón barviva nepřemůže a my máme rázem jasno. Co si vybereme konzumovat, je již na každém z nás.